Rekrutacja

WYMAGANE DOKUMENTY

Proces rekrutacji nie jest łatwy, wymaga on wielu dokumentów i przestrzegania ścisłych zaleceń formalnych. Po złożeniu przeze mnie kompletu dokumentów i wstępnym ich zatwierdzeniu, zostanie wyznaczony termin egzaminu wstępnego. Gwarantuję, że odpowiednio Cię do niego przygotuję. Korzystając z moich usług, masz gwarancję dostania się na wymarzony kierunek.

Wszyscy kandydaci na studia medyczne muszą podejść do wewnętrznego egzaminu wstępnego z biologii, chemii oraz języka angielskiego (weterynaria – brak chemii), który jest organizowany przez uczelnię. Egzaminy wstępne organizowane są przez uczelnię co jakiś czas, od początku sierpnia, do końca października.

Na Ukrainie studiują obywatele ponad siedemdziesięciu krajów, a matura jest tylko w Polsce, nie ma co do niej konkretnych wymagań. Głównym warunkiem przyjęcia na studia medyczne na Ukrainie jest podejście do egzaminu wstępnego. W przypadku Tarnopola i Lwowa, jest wymagana matura z chemii i biologii, jeśli chodzi o nową maturę. Uczelnia w Ivano-Frankivsku bierze pod uwagę ogólny profil kandydata, nie ma tam tak restrykcyjnych wymagań i to właśnie tam należy aplikować w przypadku braku spełnienia wcześniej wspomnianych wymagań. Na uczelniach jest również możliwość aplikowania na podstawie starej matury lub wcześniej zdobytego wyższego wykształcenia, lecz to kwestia indywidualna i wymaga zawsze potwierdzenia.

Studia medyczne na Ukrainie – Studia lekarskie na Ukrainie – Stomatologia na Ukrainie

Studia medyczne na Ukrainie

Prospect-Med - Studiuj na Ukrainie - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

UWAGA

Możesz rozpocząć przewód rekrutacyjny nie posiadając jeszcze matury, liczba miejsc jest ograniczona!


Prospect-Med - Studiuj na Ukrainie - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

PIERWSZY ETAP

Proszę o przesłanie skanów niżej wymienionych dokumentów na adres e-mail: rekrutacja@medycyna-ukraina.pl:
– pierwsza strona paszportu,
– świadectwo maturalne,
– świadectwo ukończenia szkoły średniej,
zgoda na przetwarzanie danych osobowych przez Uniwersytet.

Wyżej wymienione dokumenty należy przesłać razem z tłumaczeniami przysięgłymi na język ukraiński. Ze względu na obecną sytuację, wstępne tłumaczenia leżą po stronie kandydata. Po przyjeździe na Ukrainę, osobiście zlecamy tłumaczenia oraz odpisy notarialne, które składamy razem z oryginałami dokumentów na uczelni.


Prospect-Med - Studiuj na Ukrainie - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

DRUGI ETAP

Po otrzymaniu od nas maila z informacją, że Twoje dokumenty zostały zatwierdzone przez uczelnię, należy przygotować resztę niezbędnych dokumentów oraz ich tłumaczenia.:
– akt urodzenia (skrócony lub pełny),
– apostille do matury (w przypadku Tarnopola oraz Lwowa wymagany jest też apostille do świadectwa ukończenia szkoły średniej)
– negatywny wynik badania HIV
– wyrobić 12 zwykłych zdjęć formatu 3,5 x 4,5 cm, 4 matowe zdjęcia formatu 3,5 x 4,5 cm oraz jedno zdjęcie na płycie CD,
– wypełniony formularz rekrutacyjny.

Zaproszenie wizowe oraz odpowiednie ubezpieczenie medyczne zostaną przewiezione przez nas bezpiecznie na teren Polski a następnie wysłane kurierem na adres korespondencyjny kandydata. Po otrzymaniu dokumentów, należy udać się do Konsulatu Ukrainy, w celu wyrobienia wizy studenckiej. Każdy kandydat otrzymuje do wydrukowania gotowy, wypełniony wniosek wizowy oraz zostaje umówiony na konkretną godzinę w konsulacie. Czas oczekiwania na wizę to 1-3 dni robocze. Po otrzymaniu wizy, przychodzi czas na egzamin wstępny. Każdy kandydat zostaje przez nas odebrany na miejscu oraz zameldowany w dobrze zlokalizowanym hotelu, blisko uczelni. Już przed egzaminem wstępnym dopełniamy wszystkich formalności na uczelni, cały proces zazwyczaj trwa do 2 dni. Ostatnim krokiem jest znalezienie mieszkania, agencje z którymi współpracujemy, czekają na nas na miejscu z bogatą ofertą mieszkań, przygotowaną specjalnie dla nas.


Organizacja roku akademickiego:

I semestr: 01.09.2020 - grudzień 2020
przerwa zimowa: 31.12.2020 – 13.01.2021
II semestr: 14.01.2021 - czerwiec 2021
przerwa letnia: 01.07.2021 – 31.08.2021

Prospect-Med - Studiuj na Ukrainie - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

ZAPEWNIAM

 • Podpisanie umowy z uczelnią.
 • Otrzymanie danych do platformy Moodle.
 • Zorganizowanie spotkania integracyjnego.
 • Opłacenie wszystkich opłat rekrutacyjnych.
 • Otrzymanie oraz przetłumaczenie planu zajęć.
 • Dodanie do zamkniętej grupy studentów na Facebooku.
 • Załatwienie wszystkich niezbędnych formalności na uczelni.
 • Pomoc podczas opłaty za czesne oraz przy przewalutowaniu.
 • Pomoc przy zakwaterowaniu w dniu poprzedzającym egzamin wstępny.
 • Podłączenie do sieci komórkowej i nielimitowanego, mobilnego internetu.
 • Wyrobienie wniosku wizowego i umówienie na konkretną godzinę w konsulacie.
 • Pomoc w znalezieniu mieszkania, współpracujemy ze sprawdzonymi agencjami, które gwarantują bezpieczeństwo.
 • Pomoc przy wykonaniu meldunku oraz wyrobieniu „dokumentu osobistego” na tymczasowe zamieszkanie, Posvidki.
 • Zlecenie na miejscu wszelkich niezbędnych tłumaczeń oraz odpisów notarialnych, które muszą być wykonane na Ukrainie.
 • Całoroczną opiekę nad studentem – siedziba naszej firmy znajduje się nie tylko w Polsce, ale również na Ukrainie. Nasi rezydenci służą pomocą na każdym etapie edukacji, nieważne w którym mieście studiujesz.
 • Wyrobienie, odebranie i dostarczenie zaproszenia wizowego oraz ubezpieczenia medycznego, które bezpiecznie dostarczamy na teren Polski, a następnie wysyłamy na adres korespondencyjny kandydata.
 • Przygotowanie do pozytywnego przejścia egzaminu wstępnego – każdy kandydat otrzymuje specjalnie opracowane materiały, które nie tylko przygotowują do egzaminu wstępnego, ale również do pierwszych zajęć na studiach.
W razie jakichkolwiek wątpliwości, zapraszam do kontaktu!

Zobacz również:
Studia lekarskie na Ukrainie
Studia medyczne na Ukrainie
Stomatologia na Ukrainie