Studia medyczne na Ukrainie

Studia medyczne na Ukrainie cieszą się niezwykle wysoką popularnością już od wielu lat i obecnie ponad 1500 polskich obywateli studiuje na Ukrainie.


Studia medyczne na Ukrainie spełniają marzenia

Studia medyczne, takie jak medycyna, stomatologia, farmacja oraz weterynaria to marzenie wielu ludzi, jednak tylko niewielkiej ilości osób udaję się osiągnąć ten jakże trudny i czasochłonny cel, jakim jest dostanie się właśnie na jeden z tych elitarnych kierunków. Nie każdy człowiek w młodym wieku wie, co chciałby robić w przyszłości – wiele osób dość długo poznaje siebie i często jest tak, że nasze aspiracje życiowe odkrywamy nawet kilka lat po skończeniu szkoły średniej, a nawet dużo później. Stomatologia i medycyna to najbardziej oblegane kierunki studiów na świecie, oczywiście nic w tym dziwnego, gdyż są to jedne z niewielu kierunków, których skończenie jest gwarancją bycia docenionym na rynku pracy, a co za tym idzie, świetnych zarobków oraz satysfakcji z wykonywanej pracy. Dużą popularnością cieszą się również kierunki takie jak weterynaria oraz farmacja. Dostanie się na dziennie studia medyczne często idzie w parze z latami przygotowań, a kilka godzin w tygodniu korepetycji u renomowanego nauczyciela to luksus na który nie każdy może sobie pozwolić. Ciężka praca często nie wystarczy, wiele osób poprawia wyniki maturalne latami tylko po to, aby zdobyć kilka dodatkowych punktów na maturze, których im zabrakło w latach poprzednich. Oczywiście, progi punktowe na studia płatne są niższe i może to być rozwiązanie dla niektórych osób, które nie chcą tracić lat na poprawianie wyników maturalnych, większości jednak zwyczajnie na to nie stać. Wiele osób uważa, że studiowanie na Ukrainie nie jest w porządku wobec osób, które latami pracowały na dostanie się na dziennie studia medyczne w Polsce, jednak nikt nie mówi o osobach, które studiują odpłatnie na na kierunkach wieczorowych lub na prywatnych uczelniach.

 

Studia medyczne na Ukrainie – czy warto?

Studia medyczne na Ukrainie dają szansę dla tych, których nie stać na drogie studia w Polsce. Medycyna na Ukrainie to wydatek od 4000 dolarów za rok, zaś stomatologię na Ukrainie możemy studiować już od 3800 dolarów rocznie – dodając do tego dużo niższe koszty utrzymania, możemy śmiało powiedzieć, że studia medyczne na Ukrainie będą nas kosztować średnio trzy razy mniej.

Powiedzenie „podróże kształcą” nabiera szerokiego znaczenia, jeśli chodzi o studia medyczne na Ukrainie. Poznanie języka obowiązującego w danym kraju oraz odmiennych kultur niesie za sobą wiele korzyści, studenci ukraińskich uczelni pochodzą ze 154 krajów świata, od Nigerii po USA. Dodatkowym, niezaprzeczalnym atutem jest możliwość studiowania w języku angielskim, język ten jest używany na całym świecie i każdy lekarz powinien nim władać na jak najwyższym poziomie. Na Ukrainie jest również możliwość studiowania w języku ukraińskim i rosyjskim.

Studiowanie kierunków medycznych wymaga poświęcenia, niezależnie gdzie studiujemy. Studia medyczne w Polsce nie są łatwe i tak też jest w przypadku studiów medycznych na Ukrainie. Poziom nauczania na Ukrainie, jeśli chodzi o studia medyczne, nie odbiega w znacznym stopniu od poziomu, który mamy w Polsce. Uczelni medycznych na Ukrainie, podobnie jak w Polsce, jest wiele i ważne jest to, aby wybrać tę najlepszą. Grupy ćwiczeniowe w których się uczymy są małe i każdemu studentowi poświęca się szczególną uwagę. Głównym celem ukraińskich uniwersytetów medycznych są studenci zagraniczni, dlatego też uczelnie te starają się zapewnić studentom jak najwięcej możliwości rozwoju, aby w przyszłości nie mieli oni problemu z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Niemcy, Anglia, kraje skandynawskieZEA czy nawet USA, gdzie zarobki jak i możliwości rozwoju są niezwykle atrakcyjne. Studia anglojęzyczne to domena ukraińskich uczelni medycznych i nie należy się obawiać, że nasz poziom będzie odstawał na tle absolwentów innych europejskich uczelni.

Jeżeli należysz do osób, które nie mogą sobie pozwolić na studia medyczne w Polsce lub zwyczajnie zależy Ci na tym, aby studiować kierunek lekarski, lekarsko-dentystyczny, weterynaryjny lub farmaceutyczny po angielsku – studia medyczne na Ukrainie mogą okazać się strzałem w dziesiątkę. Warto dodać, że w odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na lekarzy i lekarzy dentystów w Polsce, dnia 1 stycznia 2021 roku, został zniesiony obowiązek nostryfikacji dyplomu lekarza i lekarza-dentysty.

Prospect-Med - Studia medyczne na Ukrainie - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Kariera po studiach medycznych

Często bywa tak, że świeżo upieczeni studenci kierunków medycznych jeszcze nie wiedzą, co będą chcieli dokładnie robić po studiach. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy dostęp do wiedzy jest szeroko dostępny – wystarczy tylko chcieć i oczywiście dysponować odpowiednimi środkami. W Polsce i zagranicą dostępnych jest wiele wartościowych kursów, wykładów i konferencji. W sieci znajdziemy publikacje naukowe z tematów, które nas interesują. Jeśli ktoś chce być dobrym specjalistą w dziedzinie, która go interesuje, może to osiągnąć angażując się w zdobywanie wiedzy na różne sposoby.

Właśnie myśląc w ten sposób można zauważyć, jak bardzo wartościowe może okazać się studiowanie kierunku medycznego właśnie w języku angielskim. Najbardziej prestiżowe kursy, konferencje czy wykłady są właśnie prowadzone w tym języku. Większość znanych i niezwykle prestiżowych szkół znajduje się nie w Polsce, lecz właśnie za granicą.

 

Studia na Ukrainie – które miasto wybrać?

Współpracujemy jedynie z najbardziej renomowanymi uczelniami, które gwarantują wysoki poziom nauczania, co jest potwierdzone odpowiednimi międzynarodowymi certyfikatami. Wszystkie uczelnie, które znajdują się w naszej ofercie, posiadają czwarty, najwyższy stopień akredytacji oraz są dobrze rozpoznawalne na arenie międzynarodowej, dzięki czemu, absolwenci tych uczelni nie mają problemów z rozpoczęciem swojej kariery w krajach wysoko rozwiniętych, takich jak Zjednoczone Emiraty Arabskie, Niemcy, Anglia, kraje skandynawskie czy nawet Stany Zjednoczone Ameryki, gdzie możliwości rozwoju jak i zarobki są niezwykle atrakcyjne.

Każda uczelnia w naszej ofercie ma specyficzne dla siebie wymagania, każdemu z naszych kandydatów doradzamy, którą uczelnię najlepiej wybrać – świadcząc nasze usługi, zobowiązujemy się do zagwarantowania miejsca na liście studentów naszym kandydatom.

Wszystkie miasta, które znajdują się w naszej ofercie są niezwykle popularne wśród Polaków – są to miasta studenckie, które edukują tysiące studentów z całego świata, w tym ponad 1500 Polaków. Są to również bardzo popularne miasta turystyczne, gdzie szczególnie w wakacje możemy spotkać turystów z całego świata. Władze oraz mieszkańcy tych miast są przyzwyczajeni do międzynarodowego środowiska i bardzo cieszą się z tego, że takowe istnieje, gdyż jest to czynnik, który niezwykle pozytywnie wpływa na to, że miasta te rozwijają się w drastycznym tempie. Miasta się urbanizują, a deweloperzy bardzo chętnie stawiają nowe, nowoczesne inwestycje, ze względu na olbrzymi popyt. Setki restauracji i wiele innych miejsc – to wszystko dzięki studentom i turystom. Studenci mogą w tych miastach czuć się bardzo bezpiecznie, władze są bardzo pomocne i robią wszystko, aby każdemu żyło się komfortowo.

 

Studia medyczne na Ukrainie możemy podjąć w miastach takich jak:

TarnopolIvano-FrankivskDnipro
217 km. od granicy.208 km. od granicy.932 km. od granicy.
Brak międzynarodowego lotniska.Brak międzynarodowego lotniska.Jedno z największych lotnisk międzynarodowych na Ukrainie, co pozwala na najtańsze podróżne.
Najdroższe miasto do studiowania - czesne, usługi, mieszkania.Najtańsze miasto do studiowania - czesne, usługi, mieszkania.Optymalne koszty studiowania - czesne, usługi, mieszkania.
Brak możliwości przeniesienia się na inne uczelnie w UE, ze względu na brak spełniania unijnych wymogów w wydawanych transkryptach.Dość popularna uczelnia państwowa wśród Polaków, warunki jednak mocno odstają od uczelni prywatnych w dużych miastach.Dostępność prestiżowych uczelni prywatnych, które oferują znacznie lepsze warunki studiowania, realizacja zajęć klinicznych w czołowych prywatnych klinkach.
Brak zaocznej farmacji w ofercie.Zaoczna farmacja w ofercie.Zaoczna farmacja w ofercie.