Dojazd

Dojazd do Lwowa, Ivano-Frankivska i Tarnopola jest prosty i przyjemny, z większości polskich miast, możemy bezpośrednio dotrzeć na miejsce, używając autokaru. W przypadku Lwowa, mamy też możliwość taniego, bezpośredniego lotu, jeśli wcześniej zarezerwujemy lot.

Podróż własnym samochodem

Jeśli planujesz przyjechać własnym samochodem, najlepiej wybrać punkty graniczne takie jak:

  • Medyka
  • Korczowa
  • Hrebenne
  • Budomierz

Wymienione wyżej punkty graniczne charakteryzują się bliską odległością od naszych miast, łatwością dojazdu oraz uproszczoną formą kontroli granicznej.

Podróż samolotem

Istnieje wiele tanich i bezpośrednich połączeń samolotowych do Lwowa (polecam Ryanair i Wizzair) z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia i Szczecina.
W przypadku innych miast, loty nie są tak częste i są dużo droższe. Dobrym wyborem może okazać się przylot do Lwowa, a następnie tani dojazd pociągiem lub autokarem do Tarnopola lub Ivano-Frankivska, wszystkie miasta są położone blisko siebie.

Podróż pociągiem

Jest również możliwość, aby przekroczyć granicę pociągiem, ilość komfortowych połączeń jest zadowalająca. Nie jest to opcja dla każdego, gdyż pociąg rusza ze stacji Przemyśl Główny.

Podróż autokarem

Opcja, którą polecam. Istnieje bardzo duża ilość codziennych i tanich połączeń autokarowych, z większości polskich miast.

Przejście piesze

Dla tych, co mieszkają blisko granicy, przejście piesze może okazać się dobrym i tanim wyborem. Po przejsciu granicy, można bez problemu dojechać do Lwowa, a następnie do Tarnopola lub Ivano-Frankivska. Ze względu na liczne połączenia autobusowe, polecam Medykę.

Filtruj wg

Zapoznaj się z aktualnym czasem przekraczania granic:


Pobierz google maps offline:

iOS
https://support.google.com/maps/answer/6291838?co=GENIE.Platform%3DiOS&hl=pl&oco=0
Android
https://support.google.com/maps/answer/6291838?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=0

 

Studia medyczne na Ukrainie – Studia lekarskie na Ukrainie – Stomatologia na Ukrainie

Zobacz również:
Studia lekarskie na Ukrainie
Studia medyczne na Ukrainie
Stomatologia na Ukrainie