Dojazd

Dojazd do Lwowa, Ivano-Frankivska i Tarnopola nie jest problematyczny, z większości polskich miast, możemy bezpośrednio dotrzeć na miejsce, używając między innymi autokaru. W przypadku Dniepru i Odessy, mamy zaś możliwość taniego, bezpośredniego lotu – jeśli jesteś osobą pracującą, zdecydowanie polecane są miasta, które dysponują dużymi, międzynarodowymi lotniskami – loty często trwają jedynie około godziny, zaś sama odprawa to średnio 15 minut – w przypadku dojazdu samochodem/autokarem zaś, odprawa na granicy może trwać od kilkudziesięciu minut, nawet do kilkunastu godzin – średnio jednak jest to ok. 3 godziny.

Podróż własnym samochodem

Jeśli planujesz przyjechać własnym samochodem, najlepiej wybrać punkty graniczne takie jak:

  • Medyka
  • Korczowa
  • Hrebenne
  • Budomierz

Wymienione wyżej punkty graniczne charakteryzują się bliską odległością od naszych miast, łatwością dojazdu oraz uproszczoną formą kontroli granicznej.

Podróż samolotem

Istnieje wiele tanich i bezpośrednich połączeń samolotowych do Dniperu i Odessy (polecam Ryanair i Wizzair) z Warszawy, Krakowa, Poznania, Katowic, Gdańska, Wrocławia i Szczecina. Świetna opcja dla osób, które pracują i potrzebują przemieszczać się jak najszybciej.

Podróż pociągiem

Jest również możliwość, aby przekroczyć granicę pociągiem, ilość komfortowych połączeń jest zadowalająca. Nie jest to opcja dla każdego, gdyż pociąg rusza ze stacji Przemyśl Główny.

Podróż autokarem

Opcja, którą polecam. Istnieje bardzo duża ilość codziennych i tanich połączeń autokarowych, z większości polskich miast.

Przejście piesze

Dla tych, co mieszkają blisko granicy, przejście piesze może okazać się dobrym i tanim wyborem. Po przejsciu granicy, można bez problemu dojechać do Lwowa, a następnie do Tarnopola lub Ivano-Frankivska. Ze względu na liczne połączenia autobusowe, polecam Medykę.

Filtruj wg

Zapoznaj się z aktualnym czasem przekraczania granic:


Pobierz google maps offline:

iOS
https://support.google.com/maps/answer/6291838?co=GENIE.Platform%3DiOS&hl=pl&oco=0
Android
https://support.google.com/maps/answer/6291838?co=GENIE.Platform%3DAndroid&hl=pl&oco=0

 

Studia medyczne na Ukrainie – Studia lekarskie na Ukrainie – Stomatologia na Ukrainie

Zobacz również:
Studia lekarskie na Ukrainie
Studia medyczne na Ukrainie
Stomatologia na Ukrainie