Ważna informacja odnośnie zniesienia nostryfikacji 12.04.2021

Prospect-Med - Studiuj na Ukrainie - Medycyna - Stomatologia - Farmacja - Weterynaria

Obecnie w internecie panuje silna dezinformacja odnośnie uzyskania prawa wykonywania zawodu lekarza i lekarza dentysty w Polsce przez osoby wykształcone między innymi na Ukrainie. Informujemy, że wszystkie informacje na naszej stronie są potwierdzone prawnie. Nasza firma ściśle współpracuje z najbardziej renomowanymi kancelariami prawnymi w Polsce i na Ukrainie. Należy uważać na często wątpliwe artykuły zamieszczone w sieci na portalach informacyjnych oraz stronach, które zajmują się rekrutacją na uczelnie medyczne w innych krajach, gdzie koszty studiowania bywają kilkukrotnie wyższe.

Ograniczone prawo wykonywania zawodu, co do konkretnego miejsca pracy, odnosi się do lekarzy specjalistów z minimum trzyletnim doświadczeniem, wykształconych między innymi na Ukrainie, którzy chcieliby podjąć pracę w Polsce jak najszybciej. W trakcie tego okresu, muszą oni zdać egzamin LEW/LDEW lub nostryfikować dyplom.

Jak już wspomniano wcześniej Będąc świeżo upieczonym absolwentem ukraińskiej uczelni, podchodzimy do nowego, uproszczonego egzaminu LEW/LDEW Następnie, podobnie jak absolwenci polskich uczelni, udajemy się na staż podyplomowy Po stażu podyplomowym, zdajemy LEK/LDEK, który sprawdza wiedzę, którą nabyliśmy podczas stażu Po zdaniu LEK/LDEK, możemy rozpocząć specjalizację, jeśli chcemy.

Egzamin LEW/LDEW nie jest nostryfikacją dyplomu! 

Zdanie egzaminu LEK/LDEK jest równoznaczne z uzyskaniem pełnego prawa wykonywania zawodu!

Dyplomu NIE musimy już nostryfikować!

Czytaj więcej